המלצות לתכנים בתקופת הסגר25/9/2020
 

אז כולנו בתוך הסגר ורגע לפני השקט המסורתי של יום כיפור, ריכזתי פה עבורכם כמה המלצות לתכנים שנחשפתי אליהם השבוע וששווה לדעתי להכיר:

 

1. קונספט חברת מיליון הדולר, של איש אחד

מצאתי את הבחור הזה, שמפרסם ניתוח טרנדים שהוא כותב במגוון תחומים (בעיקר כאלו שרלוונטיים לעידן המחובר, אבל לא רק). אחד מהם הוא ניתוח הקונספט של חברות מצליחות שאנשים הקימו בעצמם מאפס, חברות שגם מייצרות הכנסות (לא רעות בכלל) והכל ב-10 אצבעות על המקלדת.

 

הרעיון הוא שבעידן הנוכחי, מגוון הכלים והמשאבים שזמינים לכל אחת ואחד הוא כמעט אינסופי, מה שמייצר דמוקרטיזציה של אפשרויות: מהקמת אתרים, ייצור מוצרים, שיווק והפצה ועוד ועוד...ניתוח הטרנד כולל מיפוי דוגמאות, כלים ופלטפורמות, הזדמנויות ועוד. שווה להציץ גם בסוף הפוסט, שם יש רשימה מלאה של כל הטרנדים השונים. לינק.

 

2. רוטינות יוצאות דופן (זה פשוט נשמע נורא בתרגום מאנגלית...)

אתר שמציג אוסף של ראיונות שמתעדים רוטינות וסדרי יום של אנשי קריאייטיב מתחומים שונים. הראיונות מתמקדים במה אותו אדם עושה מהרקע שהוא מתעורר בבוקר ועד לסוף היום. הרעיון האמיתי הוא, כמובן, לקבל הצצה לתהליך היצירתי של אותם אנשים, למקורות ההשראה שלהם, לסביבת העבודה ולכל אותם רגעים קטנים שבסוף מעצבים ומשפיעים על היצירתיות שלהם. פשוט לצלול וללכת לאיבוד בשלל האפשרויות והסיפורים. לינק. והנה אתר נוסף ששווה להכיר, לינק. 

3. המלצת נטפליקס: The Social Dilemma

דוקומנטרי שבוחן את ההשפעה הרחבה והעמוקה של המדיה החברתית על החיים של כולנו. הוא נפתח בהצגת המרואיינים: שורה מגוונת של בכירים לשעבר שמילאו תפקידים משמעותיים בענקיות הטכנולוגיה, החל מפיתוח עסקי וצמיחה, פיצ'רים שנועדו לגרום לנו לחזור ולהישאב בחזרה לגלילה האין סופית וכמובן - אנשי המוניטיזציה.

 

אהבתי במיוחד את הטיעון הבא: "...אף אחד מעולם לא התעצבן על המצאת האופניים. אף אחד לא התלונן שהאופניים הרסו את החברה ואת הדמוקרטיה, שהיא מרחיקה בין בני אדם, ושכטכנולוגיה האופניים מסתירים מהמשתמשים בהם את האמת. אם טכנולוגיה היא כלי פשוט, אז היא פשוט מונחת שם, ממתינה לשימוש. אבל, אם טכנולוגיה היא אינה כלי פשוט, זה אומר שהיא רוצה מאיתנו משהו, היא שואבת מאיתנו מידע ומעורבות, היא מפתה ומתמרנת אותנו לתת עוד ועוד.

 

הסרט מדבר על כך שהתרחקנו מעולם של כלים טכנולוגיים שהם פשוט כלים, אל עבר מציאות שבה ענקיות הטכנולוגיה הפכו לכלים מניפולטיביים וממכרים ששואבים מאיתנו משאבים אדירים עם חוסר שקיפות אדירה. מדיה חברתית אינה פשוט כלי שממתין שישתמשו בו, יש לה מטרות משל עצמה והאמצעים להשיג אותן תוך כדי ניצול הפסיכולוגיה (והטבע הביסיסי) שלנו כנגד עצמנו...".  לינק לטריילר.


 

4. תקדישו 3:30 לסרטון הזה!

מנכ"ל סיילספורס בראיון ZOOM לרשת CNBC, ומדבר על השינוי התרבותי והתפיסתי שארגונים חייבים לעבור בעת הזו. "אנחנו נמצאים בעידן דיגיטלי חדש, העבר חלף וכבר לא רלוונטי, מה שהיה כבר לא יחזור. (כדי להצליח), אנחנו חייבים לבנות ולעצב מחדש את הארגונים שלנו, ובסופו של דבר גם את עצמנו...". לינק.


 

5. עיצוב טוב, טוב לעסקים

האתר הזה של invision הוא מאגר ענק של השראה, במיקוד עיצוב בעידן המחובר. אני מדגיש, לא מדובר בתוכן שמיועד רק למעצבי מוצר, אנשי UX וקריאייטיב, אלא לכולם. תקראו שוב את הכותרת: GOOD DESIGN IS GOOD FOR BUSINESS, ולכן, זה עונה לטעמי על ההגדרה של כ-ו-ל-ם בארגון. האתר כולל Case Studies, מקורות השראה, ראיונות ווידאו ועוד ועוד, אז פשוט תרשו לעצמכם לצלול עמוק לתוך המאגר הסופר איכותי הזה. לינק.


 

ועוד משהו... 4 דרכים בהן דוד בואי חזה את העתיד

אני מתקשה להוסיף לתיאור המושלם של פתיח הכתבה הזו, ובכל זאת: מדובר באדם ובאמן יוצא דופן שבאמת פרץ גבולות בכל כך הרבה תחומים, מעבר למוסיקה: אמנות, אפנה, טכנולוגיה ועוד. כנראה שיש משהו באנשים מסוימים שרואים מעבר לכאן ולעכשיו, יודעים לבטא את המחשבות שלהם על העתיד ובעיקר לא חוששים לבטא אותם, גם כשכולם מסביב חושבים אחרת. לינק.

 

 

הסיכום השבועי שלי, אצלכם במייל!
    מגמות, תובנות, מחשבות, מהלכים מעניינים מהארץ ומהעולם ועוד. טרי טרי בכל שבוע. 
לינק לרישום