תובנות מצפייה בסדרה "אמילי בפריז"22/10/2020
 

- לפני הכל, כן. צפיתי בשני פרקים עם אשתי שממש לחצה עלי שנצפה יחד (חחחח, בואו נתקדם...), אבל גם הפסקנו אחרי 2 פרקים.
 

- המובן מאליו הוא השילוב העמוק של כל עולם המדיה החברתית במהלכים שיווקיים כיום. הכוח של משפיעני רשת, חיבור בין מסרים יצירתיים, מיוחדים ובעיקר מקוריים וחכמים שהופכים ויראליים (אף פעם לא ממש התחברתי למונח הזה, ויסלח לי הקורונה, אבל אתם מבינים את הכוונה).
 

- לא שצריך להתאמץ הרבה בחיבור בין מדיה חברתית, תוכן גולשים ופריז, לכל מקום שתכוונו את המצלמה תקבלו ויז'ואל של גלויה, וזה קורה באחת הערים הייחודיות והמגניבות ביותר בעולם...
 

- למדתי לאחרונה, שישנה תעשייה שלמה של חיבור בין הפקות סדרות וסרטים לבין מדינות וערים, כדי שהצילומים ולמעשה הסיפור כולו יתרחש דווקא אצלם. והרי שזה הגיוני לגמרי: במקום להשקיע מיליונים בקמפיין של משרד ההסברה/חוץ בלשכנע למה כדאי לבקר באזור גיאוגרפי מסויים, שילוב של אתרים, נופים, צילומי קולינריה ועוד המשולבים באופן עמוק וחכם בתוך הסיפור יכולים לעשות עבודה אפקטיבית בהרבה.
 

- אז נכון, פריז היא אולי העיר האחרונה בעולם שצריכה לשכנע תיירים להגיע, ובכל זאת, מתוך 2 הפרקים שצפיתי בהם, זה נראה כמו קמפיין אינסטוש ממומן ומשומן היטב. אי אפשר שלא לרצות להיות שם...אז גם אם זה לא המקרה, תחשבו על זה באופן רחב יותר לגבי אפשרויות אחרות....
 

- הקונפליקט בין ישן לבין חדש: מעבר לקונפליקט הדי בנאלי של האמריקאית ה"טיפשה" והשטחית שמגיעה לעיר התכחום הישן והקלאסי, יש פה אנלוגיה שמוגשת ישר על צלחת/כפית לפה של הצופה מבחינת הקלאש בין הישן לבין החדש:

- מצד אחד, ה-Old School: חברת השיווק המבוססת אבל אפורה, ביורוקרטית, תקועה בקונספציות ישנות וקצת עייפות (אבל עמוסות אגו, איך לא) של תפיסות עסקיות ושיווקיות, ומצד שני הדור החדש, הנועז והעדכני יותר, שאולי פחות מתרגש מהנורמות הישנות, בהגדרה חושב אחרת וניגש לאתגרים דרך משקפיים אחרין ורעננים.

אפשר להשליך את זה לכל ארגון או חברה, ואפילו לרמה האישית של רבים מאיתנו. הסטארטאפ בתוך הארגון...אגב, יש פה גם התייחסות בולטת לכל נושא ההעסקה של בני דור המילניאלז, בהקשר של התפיסה שלהם של המושג עבודה, ומה המשמעות של ערכי הארגון שמעסיק אותם.

- ואסיים בלהודות: קלישאות יישארו קלישאות, והסדרה הזו עמוסה גם בהן, גם אם הן עטופות בניחוח פריזאי משכר שמצריך זריקת אינסולין דחופה.

הסיכום השבועי שלי, אצלכם במייל!
    מגמות, תובנות, מחשבות, מהלכים מעניינים מהארץ ומהעולם ועוד. טרי טרי בכל שבוע. 
לינק לרישום